ЛеБрон Джеймс сътвори история, но ЛА Лейкърс пак загуби, този път със 115:117 срещу Голдън Стейт Уориърс.

Краля се превърна в играча с най-много точки за всички времена, ако се съберат тези от редовния сезон и плейофите, като изпревари Карийм Абдул Джабар.

Той завърши с 26, като с тройка в третата четвърт надмина легендарния център и в края на двубоя вече имаше 44 157 срещу 44 149 за Карийм. Тази статистика все пак е неофициална. Абдул Джабар все още е №1 през редовния сезон с 38 387, докато Джеймс е с 36 526. ЛеБрон пък е с най-много точки в елиминациите.

Лидерът на Езерняците можеше да прати мача в продължение 2,4 секунди преди края, когато при 3 точки изоставане бе фаулиран при стрелба от тройката. Той обаче пропусна първия си опит, вкара втория и нарочно не успя при третия, но тимът му не успя да реализира и регистрира нова загуба.

Двата тима направиха страхотен мач, като Клей Томпсън върна времето назад с 33 точки, от които 16 в последната четвърт. Той демонстрира и отличната си игра в защита, а Уориърс се подобриха до 42-15. Лейкърс е с 26-31.

Останалите резултати: Портланд – Ню Йорк 112:103 (Трейл Блейзърс наваксаха 23 точки пасив в третата четвърт), Шарлът – Мемфис 118:125, Уошингтън – Сакраменто 110:123, Ню Орлийнс – Сан Антонио 110:124, Филаделфия – Кливланд 103:93, Торонто – Денвър 109:110, Маями – Бруклин 115:111, Чикаго – Оклахома Сити 106:101 (ДеМар ДеРозън реализира 38 точки и за 5-и път поред стигна границата от 35, като се нареди до Майкъл Джордън, който единствено го е правил за Биковете), Далас – ЛА Клипърс 97:99, Финикс – Орландо 132:105.